خودکارساز - سامانه های نرم افزاری یکپارچه و هوشمند

مشاوره، طراحی و ساخت در زمینه نرم افزارهای مدیریت سازمانی و وب

اخبار

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM کمک می ‎کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنید

نوشته شده : 2020-12-06 09:45:24

از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل‎ های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می‎ روند. پروفایل مشتری، یک پایگاه اطلاعاتی مشتمل بر تعاملات او-است که تاریخچه‎ هر یک از مشتریان را در مجموعه ‎ای طبقه بندی می ‎کند. به این ترتیب، این امکان فراهم می ‎شود تا کارمندان مربوطه بتوانند تاریخچه‎ خدمات، شکایات و اطلاعات مرتبط با جمعیت شناسی مشتریان را در اسرع وقت مرور نمایند.CRM
 

از آن جا که رابط کاربری نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM تفاوت اندکی با یکدیگر دارند، لازم است توجه داشته باشید که پروفایل‎ های مشتریان، یکی از عناصر اصلی این نرم افزارها به شمار می‎ روند. پروفایل مشتری، یک پایگاه اطلاعاتی مشتمل بر تعاملات او-است که تاریخچه‎ هر یک از مشتریان را در مجموعه ‎ای طبقه بندی می ‎کند. به این ترتیب، این امکان فراهم می ‎شود تا کارمندان مربوطه بتوانند تاریخچه‎ خدمات، شکایات و اطلاعات مرتبط با جمعیت شناسی مشتریان را در اسرع وقت مرور نمایند.

مشتری در چه تاریخی برای آخرین بار از شما خرید کرده است؟ آیا مشکلات گذشته‎ آن ‎ها حل شده یا همچنان درگیر مسائل مشابهی هستند؟ قرارداد همکاری با مشتریان تا چه تاریخی اعتبار داشته و در چه تاریخی به پایان می ‎رسد؟

کارمندان بخش خدمات با بهره گیری از یک نرم افزار CRM که در اصل، پایگاه اطلاعاتی پروفایل مشتری است، قادر خواهند بود در اسرع وقت به سوالات فوق پاسخ دهند. نتیجه این خواهد شد که نیازهای مشتریان برآورده گردیده و حتی پیش از آن که مشکل را احساس کنند، مسئله‎ آنان برطرف خواهد شد، بدین ترتیب موجب افزایش سطح رضایت مشتری می شوند. در این صورت، اطمینان داشته باشید که باز هم برای خرید به شما مراجعه نموده و استفاده از خدمات شما را به دیگران نیز توصیه خواهند کرد. به این ترتیب، مطمئن خواهید بود که فرآیند تعامل با مشتری را به بهترین و سالم ‎ترین نحوی به انجام رسانده ‎اید.

شما می ‎توانید این پروفایل ‎ها را در تمام زمینه‎ های تعاملی مشتریان با کسب و کار، یعنی از فروش گرفته تا پشتیبانی، بازاریابی و انجمن‎ های اجتماعی مربوطه، به کار بگیرید. این، ساختاری جامع و هوشمند است که در بطن یک نرم افزار CRM مناسب، نهادینه شده است. حال، شما اطلاعات بسیار زیادی درباره‎ مشتریان خود دارید. اما، لازم است توجه داشته باشید که این اطلاعات، تنها در زمان و مکان مناسب قابل بهره گیری بوده و می ‎توانند مورد استفاده‎ شما قرار بگیرند.

دسته : آموزشی خبر عمومی مدیریتی
بازدید : 1165