SCM

Supply Chain Management

مدیریت زنجیره تامین

زنجیره تامین، شبکه ای از افراد، سازمان ها، منابع، فعالیت ها و فن آوری های مربوط به تولید و فروش یک محصول یا خدمات است. یک زنجیره عرضه با تحویل مواد خام از یک تامین کننده به یک تولید کننده شروع می شود و با تحویل محصول یا خدمات به مصرف کننده پایان می یابد. SCM هر نقطه لمس محصول یا سرویس شرکت را از ابتدای خلق تا فروش نهایی نظارت می کند. با توجه به مکان هایی که در طول زنجیره تامین وجود دارد که می تواند ارزش را از طریق کارآیی ها افزایش دهد یا از طریق افزایش هزینه ها از دست بدهد، SCM مناسب می تواند درآمد را افزایش دهد، هزینه ها را کاهش دهد و خط پایان شرکت را تحت تاثیر قرار دهد.

مدیریت زنجیره تامین، مدیریت جریان کالاها و خدمات است و شامل تمام فرآیندهایی می شود که مواد خام را به محصولات نهایی تبدیل می کند. این فرآیند، شامل تطبیق فعالانه فعالیت های کسب و کار در زمینه عرضه به منظور به حداکثر رساندن ارزش مشتری و به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار است. SCM نشان دهنده تلاش های تامین کنندگان برای توسعه و پیاده سازی زنجیره های عرضه است که به همان اندازه کارآمد و اقتصادی هستند. زنجیره های عرضه همه چیز را از تولید تا توسعه محصول به سیستم های اطلاعاتی مورد نیاز برای هدایت این تعهدات پوشش می دهد.

امروزه شرکتها دریافته اند که بخش خرید آنها می تواند بطور فزایند های در افزایش کارایی و اثر بخشی آنها موثر باشد و به همین دلیل شیوه های خریدشان را تغییر داده و سعی در انتخاب شیوه مناسب دارند بطوری که بتواند اهداف استراتژیک و خرید شرکت را برآورده سازد. برای تحقق این امر باید در جستجوی تامین کنندگان شایسته و استراتژیک بود و با آنها روابط برقرار کرد تا بتوان با همکاری آنها به مزایای رقابتی دست یافت. برای رسیدن به این امر پیاده سازی مدیریت زنجیره تامین یک ضرورت اساسی است. توصیه می شود صنایعی مانند صنعت خودرو و صنایع هوافضا و صنایع نفت که تامین کنندگان زیادی دارند از این راه حل برای بهبود ارتباط با تامین کنندگان بهره گیرند.

ماژول مدیریت زنجیره تامین

 

نسخه حرفه ای نسخه استاندارد نسخه ابتدایی عنوان
نقد محصول
کاردکس
ادغام کالا
مدیریت گروه محصولات
متعلقات و هدیه
اطلاعات اولیه کالا
مدیریت محصولات
تعریف مشخصات 
حواله انبار
رسید انبار
گزارش انبار
موجودی انبار
موجودی اولیه
انتقال بین انبار
ثبت تخفیف و پیشنهادات ویژه
فاکتور خرید و فروش
فاکتور برگشت از خرید و فروش
سفارش خرید و فروش
پیش فاکتور
گزارش کالای فاکتور 
فنی و پشتیبانی 
لیست قیمت
اصلاح قیمت
درج قیمت
مدیریت نرخ
تنظیمات لیست قیمت
گزارشات روزانه، هفتگی، ماهانه
امکان ایجاد گزارش برای مشاهده موجودی یک حساب دلخواه به صورت نموداری
حد سفارش کالا
امکان تخصیص تخفیف به مشتریان و گروه های خاص